Transfer çalışmalarımız hızlandı!

Fenerbahçemizde üst üste gelen galibiyetler, taraftarımızı tribüne çekti ve yönetimimizin transfer çalışmalarına hız kazandırdı.

Fenerbahçemizde Kasımpaşa maçında, derbiler dışında ilk kez 30 bin barajı aşıldı, kombine kart sahipleri de tribüne geldi. Sarı-lacivertli yönetimimiz, bir sol bek, bir sol açık bir de orta saha için düğmeye bastı. Teknik heyetten isimler istendi

TARAFTAR EVE DÖNDÜ

Fenerbahçe'miz, bu sezon evinde iki derbi oynarken, Trabzonspor maçında 39 bin 539, Beşiktaş karşılaşmasında ise 44 bin 690 turnike geçişi gerçekleşmişti. Bir diğer şampiyonluk adayı Başakşehir'le oynanan mücadeleyi 24 bin 365 kişi izlemişti. Sarı-lacivertli ekibimizin Malatya (21.514), Kayseri (22.108) ve Sivasspor'la (19.780) Kadıköy'de oynadığı maçlarda aynı doluluk yaşanmadı. Takımın üst üste gelen iki galibiyeti ve derbi haftası taraftarı da ateşledi. Boş kalan koltuklar hafta sonundaki Kasımpaşa maçında doldu.

GEÇEN YILDAN FARKLI

Derbiler dışında ilk kez 30 bin barajı aşıldı ve Kasımpaşa mücadelesini 33 bin 091 kişi izledi. Maçla ilgili bir diğer önemli veri de seyircinin yüzde 92'sinin Passolig kartına maç bileti tanımlanmış taraftar olmasıydı. 2016-2017 sezonunda ilk 14 haftada ortalama seyirci sayısı 24 bin 352'ken bu sezon yüzde 17'lik artışla rakam 29 bin 298'a çıktı. Fenerbahçe, Passolig kart adedinde sezon başında bu yana 60 binlik bir artış yaşadı ve 608.246 kartla Galatasaray'ın (631.541) ardında ikinci sırada yer aldı.

EN AZ İKİ TRANSFER

Süper Lig'de son 3 maçını kazanarak, liderle arasındaki puan farkını 4'e indiren Fenerbahçemizde, yönetimimiz şampiyonluk havasına girdi. Ara transferde en az 2, en fazla 3 transfer yapılacak. Hasan Ali'nin beklentilerin altında kalması, İsmail'in de bireysel hatalara açık olması nedeniyle transferde öncelikli hedef sol bek olacak.

SKOR YAPACAK SOL AYAK

Teknik direktörümüz Aykut Kocaman'ın raporu doğrultusunda sol ön oyuncusu arayışları da başladı. Tecrübeli çalıştırıcımız, Valbuena'yı zaman zaman ortada da kullanmak istediği için buraya skor yapabilen, sol ayaklı oyuncu alınacak. Mehmet Topal, Josef ve Ozan'ın bulunduğu orta saha için de sadece defans değil hücuma da katkı verecek oyuncu arayışı sürüyor. Kjaer transferinden kalan 5 milyon Euro bu transferlerde kullanılacak. Van Persie, Fernandao satılırsa rakam artacak. Öncelikle Brezilya pazarı taranıyor.

Süperfb'ye devam... Süperfb Mobil Uygulamaları