Takımımızın yükü 5 oyuncu üstünde!

Şut sayısı ve gol ortalamasını artıran sarı-lacivertli takımımızda Giuliano, Valbuena, Dirar, Janssen ve Soldado toplam 21 gol, 16 asistle skor yükünü çekti

Zorlu Bursa deplasmanından 3 puan çıkararak şampiyonluk yarışından kopmadığını gösteren Fenerbahçemizde birçok kritik değer de yükselişte. Milli ara öncesine göre, son 4 lig maçında maç başına şut sayısını 11,9'dan 16,25'e çıkararak yüzde 36.5, isabetli şut sayısını ise 3,81'den 6'ya yükselterek yüzde 57,4 oranında artıran sarı-lacivertli takımımız, gol ortalamasını 1,9'dan 2.5'e çıkardı ve yediği gol ortalamasını da 1.45'ten 0.75'e düşürdü. Savunma gücünü yükselten ve son dört lig maçında rakiplerine sadece 5 isabetli şut şansı tanıyan Aykut Kocaman'ın ekibi, bu maçlar öncesinde ise maç başına ortalama rakiplerine 3.45 isabetli şut şansı tanımıştı.

KALESİNDE GÖRDÜĞÜ POZİSYON SAYISI DÜŞTÜ

Kalesinde gördüğü pozisyon sayısını neredeyse 3'te 1'e indiren Fenerbahçe'de yeni transferler adeta takımı sırtladı. Son olarak Giuliano'nun golü ile kazanmayı başaran sarı-lacivertlilerde yeni oyuncular resmi maçlarda 21 gol atarken, 16 da asist yaptı (Giuliano 8 gol-1 asist, Valbuena 4 gol-8 asist, Dirar 3 gol-3 asist, Janssen 3 gol-2 asist, Soldado 3 gol, Isla 2 asist)
(Sabah - Taner Karaman)

Süperfb'ye devam... Süperfb Mobil Uygulamaları

Şu an okunanlar